Bez kategorii

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ, ZANIM ZACZNIESZ

Poker wideo

Poker wideo został wprowadzony w Las Vegas na początku lat 70-tych jako alternatywa dla prostszych automatów do gier, które, choć są bardzo popularne wśród mieszkańców i gości Vegasu, nie przemawiały do wielu, ponieważ brakowało im pewnego stopnia interakcji. Nie trwało długo, zanim szefowie Las Vegas Casino zlecili stworzenie nowej gry, gry w Pokera wideo, aby zadowolić miliony miłośników hazardu, którzy chcieli gry na automatach, czegoś prostego do grania, ale także czegoś, co mogłoby wpłynąć na wynik.

W przeciwieństwie do różnych automatów do gier, które wymagają tylko naciśnięcia przycisku, gry w pokera wideo wymagają posiadania podstawowej wiedzy o grze w pokera, abyś mógł wybrać najlepsze karty do wygrania. Ta interakcja między graczem a grą sprawia, że poker wideo jest tak zabawny i dlaczego stał się tak popularny.

Ciekawe fakty:

Poker wideo to gra oparta na pokerze 5-kartowym;

Gra jest rozgrywana na skomputeryzowanej maszynie podobnej do automatów w tradycyjnych kasynach;

Istnieje wiele różnych wariantów gry, ale najpopularniejszą to Jacks or Better;

Jeśli grasz w optymalną strategię pokera wideo, możesz osiągnąć bardzo dobry zysk.

Poza grami, które można znaleźć w Las Vegas i Atlantic City, masz możliwość zagrać w pokera wideo w różnych kasynach online. Nie ma żadnych ograniczeń, istnieją setki wersji gier dostępnych online, a zamiast grać jedną ręką na obrót, możesz zagrać, używając nawet sto, zwiększając swoje szanse na wygraną. Grafika i dźwięki znalezione w nowych internetowych grach pokera wideo są o wiele lepsze od tych, które można znaleźć w tradycyjnych kasynach, co oznacza, że dostajesz dużo więcej rozrywki z wersji online, które mają sprytne animacje i dźwięki, aby ożywić Twój dzień.

PODSTAWOWE ZASADY I STRATEGIA

Poker wideo, jak sugeruje sama nazwa, to połączenie pokera i automatów. Podobnie jak różne automaty do gier, gra jest odtwarzana na ekranie elektronicznym, ale zamiast prostych bębnów, rzędów i linii wygrywających, masz do czynienia z układem pokerowym. Będziesz potrzebował wiedzy na temat różnych rąk pokerowych, ponieważ będziesz musiał wybrać, które karty zachować, a które odrzucać.

Mimo tego nie jest to nawet najtrudniejsza gra, więc jest to tak samo przyjemne dla początkujących i początkujących graczy, jak i dla doświadczonego profesjonalisty, który używa strategii pokera wideo. Podobnie jak w przypadku gry w pokera, 5 kart jest rozdawane graczowi, możesz wtedy zdecydować, które karty chcesz zatrzymać i które karty chcesz odrzucić. Po podjęciu decyzji otrzymasz karty, które zastąpią odrzucone karty. Wypłaty będą obliczane zgodnie z jakością pozostawionej ręki. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć zasady i optymalną strategię, przeczytaj nasz artykuł na temat zasad i strategii pokera wideo.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego pokera, istnieje kilka różnych rodzajów pokera wideo, w które można grać. Istnieją różne zasady dla różnych gier i będziesz musiał upewnić się, że wiesz, jakie one są, zanim zagrasz, ponieważ zasady i wartości rąk będą miały bezpośredni wpływ na twoje wygrane. Istnieje także kilka wersji pokera wideo, które są wyposażone w progresywne jackpoty, a w zależności od rozmiaru gry lub kasyna, możesz zagrać w jackpot o wartości miliona dolarów. Jeśli masz trochę wiedzy o pokerze, zawsze najlepiej jest wybrać wersję pokera wideo, która przypomina grę, którą znasz najbardziej.

HISTORIA

Historia pokera wideo jest dłuższa, niż mogłoby się wydawać. Poker istnieje w formie podobnej do obecnej już od XIX wieku. Pierwszą maszyną, która przypominała maszynę do pokera wideo, była stworzona w 1891 roku przez wynalazców Sittmana i Pitta z Brooklynu w Nowym Jorku. Podczas gdy oczywiście nie było rzeczywistego wideo, urządzenie losowo stworzyło pokerowe ręce. Maszyna nie miała automatycznej zapłaty z powodu dużej liczby kombinacji. Obowiązkiem właściciela zakładu, zwykle baru, w którym znajdowała się maszyna do zapłaty patronów. Maszyna działała podobnie do automatu, w którym gracze pociągnęli za dźwignię, aby ustawić bębny, które spowodowały ruch ręki pokera.

W latach siedemdziesiątych technologia komputerowa posunęła się na tyle daleko, że stworzyła i sprzedała prawdziwe maszyny do pokera wideo. SIRCOMA, prekursor International Game Technology (IGT), stworzył grę w pokera w 1979 roku, która zaczęła pojawiać się w kasynach. Gry wideo w pokera od razu stały popularne i rozrosły się, aby uwzględnić różne odmiany pokera.

Wraz z rozwojem technologii, rozwija się i maszyny do pokera wideo, które pozostają popularne dotąd. Co więcej, poker wideo idealnie pasuje do gry w kasynie online, a jego twórcy osiągnęli znaczne postępy. Wiele współczesnych maszyn do pokera wideo oferuje także progresywne jackpoty, które są wykorzystywane przez wiele powiązanych urządzeń, co często daje ogromną pulę nagród dla graczy w pokera wideo.

Zalety pokera wideo

  • Poker wideo oferuje niewiarygodnie procentowe wypłaty, przy czym przewaga kasyna w niektórych grach wynosi zaledwie 0,05%!
  • Gra pozwala ci połączyć Texas Hold ‘Em z automatem do gry i jest czymś zupełnie innym niż wszystko, co grałeś wcześniej.

Wady pokera wideo

  • Jest mało prawdopodobne, że wygrasz dużą liczbę w pojedynczej ręce tak jak w przypadku gry wideo.
  • Nie ma bonusów i rund darmowych spinów.